Kultura i Turystyka

Nowe godziny otwarcia bibliotek

biblioteki

Baza noclegowa

Obiekty oferujące miejsca noclegowe oraz inne miejsca na terenie gminy świadczące usługi hotelarskie
Czytaj całość

Rejestr instytucji kultury

Rejestr instytucji kultury, dla których organizatorem jest Gmina Legnickie Pole, prowadzony jest na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz.U. z 2012r. poz. 406), zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 26 stycznia 2012r. w sprawie sposobu prowadzenia i udostępniania rejestru instytucji kultury (Dz. U. z 2012r. poz. 189), które weszło w życie 21 maja 2012r.

Czytaj więcej: Rejestr instytucji kultury

Legnickie Pole 1241 Potyczki Dziecięce

potyczki 1020.08.2020 Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu zorganizował pełen emocji i rywalizacji turniej ,,Legnickie Pole 1241 Potyczki Dziecięce”. Impreza odbyła się na terenie campingu w Legnickim Polu. Dzieci podzielone na zespoły: Templariuszy, Drużynę Feniksa oraz Szalonych Mongołów stoczyły między sobą pełen emocji i rywalizacji turniej. Nie zabrakło także wspólnych integracyjnych zabaw, a wszystko to było uatrakcyjnione prezentacją mongolskiej jurty z jej całym wyposażeniem. Na zakończenie rywalizacji dla wszystkich uczestników zorganizowano wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek, a także udekorowano uczestników zabawy pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Muzeum ponownie otwarte

muzeumOd jutra, 3 czerwca, Muzeum Bitwy Legnickiej zostanie ponownie otwarte dla zwiedzających. Muzeum w Legnickim Polu mogą odwiedzić jednocześnie 24 osoby, zwiedzających będzie obowiązywać noszenie maseczek i jednorazowych rękawiczek oraz zachowanie dwumetrowego dystansu. Godziny i dni otwarcia: od środy do niedzieli w godzinach 12:00 - 16:00.

Szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne na terenie gminy Legnickie Pole

Czytaj więcej: Szlaki turystyczne

Modernizacja przy Benedyktynów zakończona!

benedyktynowDobiegły końca prace związane z modernizacją schodów i nawierzchni chodnika przy sali bankietowej przy ul. Benedyktynów w Legnickim Polu. Zadanie zrealizowano w ramach współpracy z Lokalną Grupą Działania Partnerstwo Kaczawskie. Zadanie zrealizowane zostało dzięki wsparciu z udziałem środków EFRROW na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich 102.340,00 złotych.

Czytaj więcej: Modernizacja przy Benedyktynów zakończona!

Aktualne informacje na temat jakości powietrza w Legnickim Polu