Strefa Przedsiębiorcy

Konsultacje społeczne

HEAD dla ankiety Legnickie Pole

Wójt Gminy Legnickie Pole informuje o przystąpieniu naszej gminy do projektu pod nazwą „Bliska Przestrzeń”, którego celem jest przeprowadzenie pogłębionych konsultacji społecznych w procedurze sporządzenia i uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Księginice, Mikołajowice oraz Kłębanowice.


Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej pożądanych kierunków planowania i zagospodarowania przestrzennego w gminie Legnickie Pole.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd9IAaSXJhiLlhRPUXAi1Mq8qjC3v7NxVWE1l6SUFHVHdp8wg/viewform

Czytaj więcej: Konsultacje społeczne

Informacja - czynności dokonywane w CEIDG są BEZPŁATNE

Informacja - czynności dokonywane w CEIDG  są  BEZPŁATNESzanowni Przedsiębiorcy, w związku z utrzymującym się stale zjawiskiem kierowania do przedsiębiorców wpisanych do CEIDG – odpłatnych ofert, kierowanych przez prywatne rejestry o nazwach zbliżonych do „CEIDG” informujemy, że czynności dokonywane w CEIDG są BEZPŁATNE !

Czytaj więcej: Informacja - czynności dokonywane w CEIDG są BEZPŁATNE

Biała lista podatników VAT – nowe narzędzie do sprawdzania kontrahentów

11.-Biała-lista-podatników-VAT-840x300.jpeg1 września 2019 r. zaczął działać wykaz informacji o podatnikach VAT, który ma pomóc firmom skutecznie i szybko weryfikować kontrahentów. Wykaz zastąpił dotychczas funkcjonujące listy podatników: zarejestrowanych niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT.

Czytaj więcej: Biała lista podatników VAT – nowe narzędzie do sprawdzania kontrahentów

Kącik Przedsiębiorcy

Mikroporady.pl

Kącik Przedsiębiorcy, jest to miejsce, w którym Lokalny Mikro - Przedsiębiorca - uzyska w formie uporządkowanej: pomocne informacje, porady, formularze, wzory umów, informacje prawne, linki do instytucji wspierających mikro-przedsiębiorców, a także uzyska bezpłatne e-Porady, Konsultacje, w zakresie rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej etc.- kompendium narzędzi możliwych do przekazania w tej formie, pozwalających mikro-przedsiębiorcom uzyskać pożądane i przydatne informacje.

Czytaj więcej: Kącik Przedsiębiorcy

Nowelizacja Kodeksu Postępowania Administracyjnego

1 czerwca 2017 r. weszła w życie przygotowana w Ministerstwie Rozwoju, we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego (KPA). Opracowana w ramach pakietu „100 zmian dla firm – Pakiet ułatwień dla przedsiębiorców” ustawa jest jednocześnie najobszerniejszą i najbardziej kompleksową zmianą KPA od kilkudziesięciu lat.

Czytaj więcej: Nowelizacja Kodeksu Postępowania Administracyjnego

Strategia Rozwoju Gminy Legnickie Pole

Strategia Rozwoju Gminy Legnickie Pole na lata 2014 - 2020

Czytaj więcej: Strategia Rozwoju Gminy Legnickie Pole

Uwaga na wyłudzenia!

przedsiębiorcy00Zgodnie z art. 29 ustawy z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U. z 2016 r. poz. 1829) wnioski o wpis do CEIDG są wolne od opłat. Dokonanie wpisu do CEIDG, zarówno w zakresie rozpoczęcia wykonywania działalności, jak i jej zaprzestania, jest bezpłatne, a wszelkie oferty sugerujące potrzebę dokonania jakiejkolwiek opłaty w związku z wykorzystaniem wpisu w CEIDG są ofertami handlowymi, nie mającymi żadnego związku z rejestrem prowadzonym przez Ministra Rozwoju.

Czytaj więcej: Uwaga na wyłudzenia!

Podstrefa

Podstrefa Legnickie Pole, 48 ha

Czytaj więcej: Podstrefa

Aktualne informacje na temat jakości powietrza w Legnickim Polu