Rozstrzygnięte zostały na szczeblu województwa dolnośląskiego eliminacje XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda”. Spośród 414 prac finałowych eliminacji powiatowych, Komisja konkursowa wyłoniła 20 prac plastycznych pośród, których znalazły się prace, które wyszły spod ręki uczniów naszej szkoły.
Dobiegają końca prace związane z budową gminnego przedszkola przy Zespole Szkół w Legnickim Polu. W poniedziałek 31 maja 2010 roku rozpoczął się odbiór techniczny. Uczestniczyli w nim między innymi: projektanci przedszkola, osoby odpowiedzialne za budowę (przedstawiciele firmy PREFABRYKAT), inspektorowie nadzoru, dyrektor Zespołu Szkół w Legnickim Polu oraz przedstawiciele zamawiającego: Gminy Legnickie Pole - inspektorzy ds. oświaty, inwestycji i pozyskiwania środków zewnętrznych.
W niedzielę 30 maja 2010 roku zawodnicy KS Legnickie Pole podejmowali na swoim boisku kolegów z Kosisk. Mecz od początku był pod dyktando Legnickiego Pola, co potwierdza wynik tego pojedynku 11:0. "Derby" Kosiska od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziowskiego bronili się jak tylko mogli, ale nie byli w stanie powstrzymać rozpędzonych graczy Klubu z Legnickiego Pola.
Na podstawie ustawy z dnia 23 stycznia 2009r. o wojewodzie i administracji rządowej w województwie w związku z pogarszającymi się warunkami hydrometeorologicznymi w dolinie rzeki Odry Wojewoda Dolnośląski ogłosił alarm przeciwpowodziowy na obszarze powiatu legnickiego. Alarm wprowadzono dnia 20 maja, od godz. 1800 do odwołania.
Informujemy, że zakończyły się powiatowe eliminacje XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: ,,Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda”.
Po dokonaniu oceny prac jury konkursu wybrało najciekawsze, a szkice, które wyszły spod ręki uczniów naszej szkoły zdobyły sporo wyróżnień.
Zapowiadane dokładnie miesiąc temu zamknięcie fragmentu drogi przez Bartoszów nastąpiło dziś przed południem. Powodem tej decyzji jest fatalny stan nawierzchni jezdni. Od dzisiaj z drogi mogą korzystać tylko mieszkańcy wsi oraz osoby prowadzące w jej obrębie działalność gospodarczą.
Basen znajdujący się niemal w centrum Legnickiego Pola stał się własnością Gminy Legnickie Pole. Pierwsze rozmowy pomiędzy Wójtem Gminy Aleksandrem Kostuniem a Prezydentem Legnicy Tadeuszem Krzakowskim w sprawie jego przejęcia rozpoczęły się ponad trzy lata temu. Dotychczas camping wraz z odkrytym basenem znajdował się w zarządzie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legnicy. Dziś możemy powiedzieć, że wieloletnie zabiegi zakończyły się dla Gminy sukcesem.
Szukaj na stronie
Licznik odwiedzin
Dzisiaj 95
Wczoraj 142
W tym tygodniu 725
W tym miesiącu 3790
Od początku 2082447

English
Deutsch
Česky



























