O złoty kałamarz !
We wtorek 19 kwietnia zorganizowany został kolejny konkurs ortograficzny dla mieszkańców Gminy Legnickie Pole. Miejscem pisarskich zmagań "O złoty kałamarz" był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu. W tym roku, z racji obchodów 770 rocznicy Bitwy pod Legnicą, tekst dotyczył wydarzeń z 1241 roku. Konkurs, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością - cieszy się Antoni Bucki koordynator konkursu. Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Aleksandra Kostunia. W dyktandzie, poza młodzieżą z naszych szkół, udział wzięli pracownicy instytucji z naszej Gminy. Autorką tekstu dyktanda była Magdalena Baranowicz.
Oto zwycięzcy konkursu ortograficznego z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe.
Szkoła Podstawowa:
1. Anna Maras
2. Grzegorz Krawiec
3. Anna Chowaniec
Gimnazjum:
1.Ewa Popławska
2. Justyna Rak
3. Joanna Lekki
Dorośli:
1. Katarzyna Cependa - Urząd Gminy
2. Ludmiła Kuska - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
3. Katarzyna Grzywa - Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej.
Chętnych do zmierzenia się z zawiłą, polską ortografią zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie za rok.
https://archiwum.legnickiepole.pl/67-uncategorised/566-o-zsoty-kasamarz.html#sigFreeId7ee1988776
Szukaj na stronie
Licznik odwiedzin
Dzisiaj 128
Wczoraj 142
W tym tygodniu 758
W tym miesiącu 3823
Od początku 2082480

English
Deutsch
Česky



























