W sobotę 11 lutego 2012 roku odbyła się Gala Mistrzów Sportu. Jej celem było podsumowanie trwającego przez miesiąc plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Legnicy oraz Gmin Powiatu Legnickiego. W tegorocznej edycji plebiscytu w Gminie Legncikie Pole zwyciężył Adam Wasilewski. Na specjalne wyróżnienie i stypendium zasłużyła także Anna Huk z Legnickiego Pola.
Twórcy i artyści ludowi, amatorzy i profesjonaliści mają okazję zaprezentować swoje dzieła, twórczość i produkty wytworzone w gospodarstwie domowym podczas Benedyktyńskiego Jarmarku Świątecznego. Zapraszamy do udziału w Jarmarku w charakterze wystawcy w dniu 25 marca 2012 r. w Legnickim Polu, ul. Benedyktynów 7, Piwnica Benedyktyńska.
W dniu 1 marca br zapraszamy na wyjazd do kina Helios w Legnicy na wieczorny seans z cyklu: KINO KOBIET. Kino kobiet to film pt: „ Odrobine nieba”, specjalnie dobrany do żeńskiej widowni, poprzedzony licznymi atrakcjami organizowanymi tuż przed seansem (w tym specjalny konkurs dla pań, które wybiorą się w kapeluszach). Zwariowana atmosfera gwarantująca dobry nastrój.
W godzinach przedpołudniowych na drodze powiatowej pomiędzy Księginicami a Koskowicami doszło do groźnego wypadku. Zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Na miejsce wypadku oprócz zawodowych jednostek straży pożarnej, zadysponowane zostały jednostki OSP Legnickie Pole i OSP Taczalin. Kierowcy obu samochodów odwiezieni zostali do szpitala w Legnicy. Droga przez ponad dwie godziny była zablokowana. Samochody kierowane były objazdami na Legnickie Pole badź Taczalin.
Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W tym czasie bawią się nie tylko dzieci, ale i dorośli. To właśnie osobom dorosłym ogromną radość sprawia wcielanie się w różne postacie bajkowe i nie tylko. 11.02.2012 r. w Sali bankietowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu odbył się po raz II Bal Karnawałowy. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 2000. Te coroczne bale okazują się chwilami "szaleństwa" i paradą najbardziej wyszukanych strojów, jakie tylko można sobie wymyślić. Przebierają się nie tylko Panie, ale i Panowie. Ten rok był wyjątkowy, jeśli chodzi o pomysły.
Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przyznał Gminie Legnickie Pole specjalną nagrodę pieniężną za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony przyrody i odtwarzania drzewostanu. Cieszy nas ta nagroda tym bardziej, iż jest to pierwsza i jedyna jak do tej pory nagroda tego rodzaju - stwierdza Wójt Gminy Aleksander Kostuń. Nagroda została przyznana m.in. za realizację w latach 2009-2010 nasadzeń drzewek z gatunku modrzew europejski. Drzewka były sukcesywnie nasadzane na terenie gminy, głównie na cmentarzach komunalnych, przy drogach transportu rolnego, oraz na zrekultywowanym wysypisku odpadów w Legnickim Polu.
Pierwsza edycja Akademii Kulinarnej w gminie Legnickie Pole przeszła już do historii i to w smakowity sposób. To niecodzienne wydarzenie miało miejsce 18 listopada ubiegłego roku w sali bankietowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Kolejne spotkanie miało już charakter wyjazdowy. Ciszymy się, gdyż w drugiej, kolejnej edycji Akademii organizowanej przez nasz GOKiS wzięła udział całkiem spora liczba osób złaknionych kulinarnej przygody - mówi Gosia Wasylewicz - koordynatorka akcji.
Od 1 września 2011r. Powiatowy Urząd Pracy realizuje projekt "Krok do jakości" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szukaj na stronie
Licznik odwiedzin
Dzisiaj 0
Wczoraj 128
W tym tygodniu 758
W tym miesiącu 3823
Od początku 2082480

English
Deutsch
Česky



























