Kultura i Turystyka

Nowe godziny otwarcia bibliotek

biblioteki

Legnickie Pole 1241 Potyczki Dziecięce

potyczki 1020.08.2020 Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu zorganizował pełen emocji i rywalizacji turniej ,,Legnickie Pole 1241 Potyczki Dziecięce”. Impreza odbyła się na terenie campingu w Legnickim Polu. Dzieci podzielone na zespoły: Templariuszy, Drużynę Feniksa oraz Szalonych Mongołów stoczyły między sobą pełen emocji i rywalizacji turniej. Nie zabrakło także wspólnych integracyjnych zabaw, a wszystko to było uatrakcyjnione prezentacją mongolskiej jurty z jej całym wyposażeniem. Na zakończenie rywalizacji dla wszystkich uczestników zorganizowano wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek, a także udekorowano uczestników zabawy pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Rejestr instytucji kultury

Rejestr instytucji kultury, dla których organizatorem jest Gmina Legnickie Pole, prowadzony jest na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz.U. z 2012r. poz. 406), zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 26 stycznia 2012r. w sprawie sposobu prowadzenia i udostępniania rejestru instytucji kultury (Dz. U. z 2012r. poz. 189), które weszło w życie 21 maja 2012r.

Czytaj więcej: Rejestr instytucji kultury

Szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne na terenie gminy Legnickie Pole

Czytaj więcej: Szlaki turystyczne

Muzeum ponownie otwarte

muzeumOd jutra, 3 czerwca, Muzeum Bitwy Legnickiej zostanie ponownie otwarte dla zwiedzających. Muzeum w Legnickim Polu mogą odwiedzić jednocześnie 24 osoby, zwiedzających będzie obowiązywać noszenie maseczek i jednorazowych rękawiczek oraz zachowanie dwumetrowego dystansu. Godziny i dni otwarcia: od środy do niedzieli w godzinach 12:00 - 16:00.

Baza noclegowa

Obiekty oferujące miejsca noclegowe oraz inne miejsca na terenie gminy świadczące usługi hotelarskie
Czytaj całość

Odpust Świętego Bartłomieja

DSCF0784Wczoraj w Nowej Wsi Legnickiej odbyły się uroczystości odpustowo- dożynkowe. W kościele pod wezwaniem Świętego Bartłomieja odbyła się uroczysta Msza Święta, którą poprowadzili ojciec Tomasz Skibiński oraz ojciec Wacław Dudek. W uroczystościach brali udział Wójt Gminy Legnickie Pole Rafał Plezia, Starosta Legnicki Adam Babuśka, Radny Sejmiku Wojewóztwa Dolnośląskiego Piotr Karwan oraz Wójt Gminy Kunice Zdzisław Tersa. Nie zabrakło także przedstawicieli OSP z naszej gminy. Po mszy złożono kwiaty oraz znicze przy pomniku Sybiraków, następnie dożynkowy korowód dotarł do placu przy świetlicy wiejskiej, gdzie odbyła się druga część uroczystości, którą otworzył sołtys Nowej Wsi Legnickiej, Pan Stefan Wan. Wyjątkowym punktem wczorajszego odpustu było wręczenie wyróżnienia „Zasłużony dla Nowej Wsi Legnickiej" dla Pani Władysławy Sabat, członkini Koła Gospodyń Wiejskich "Nowowianki". 

Czytaj więcej: Odpust Świętego Bartłomieja

Aktualne informacje na temat jakości powietrza w Legnickim Polu