Uncategorised

SISMS.pl System powiadamiania mieszkańców

SISMS.pl  System powiadamiania mieszkańców

BANNER ARTYKUŁ

 swieta

II Sesja Rady Gminy Legnickie Pole

ImagePostanowieniem nr 422 z dnia 2 grudnia 2014r. Komisarz Wyborczy w Legnicy zawiadamia o zwołaniu sesji Rady Gminy Legnickie Pole w celu złożenia ślubowania przez Wójta Gminy Legnickie Pole. Sesja odbędzie się w dniu 8 grudnia 2014r. o godzinie 1300 w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu przy pl. Benedyktynów nr 7.

Czytaj więcej: II Sesja Rady Gminy Legnickie Pole

Sesja Rady Gminy. Nowe otwarcie.

ImageW dniu dzisiejszym, odbyła się pierwsza inauguracyjna Sesja Rady Gminy Legnickie Pole kadencji 2014-2018. Obrady sesji otworzył Radny Senior – Piotr Sułkowski. On też przewodniczył pierwszej części obrad. Radni - elekci złożyli uroczyste ślubowanie po czym po krótkiej przerwie przystąpili do ukonstytuowania nowej rady i wyboru spośród swego grona szefów rady. Głosowanie nad wyborem Przewodniczącego Rady Gminy, dwóch Wiceprzewodniczących oraz Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej przebiegło sprawnie. Przewodniczącym Rady Gminy Legnickie Pole został Władysław Kostuń z Raczkowej, Wiceprzewodniczącymi Rady Gminy zostali Piotr Flejterski z Gniewomierza oraz Paweł Latos z Księginic. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej radni wybrali Stanisława Tokarza z Koskowic.

Czytaj więcej: Sesja Rady Gminy. Nowe otwarcie.

I Sesja Rady Gminy Legnickie Pole kadencji 2014-2018

ImagePostanowieniem nr 376 z dnia 25 listopada 2014r. Komisarz Wyborczy w Legnicy zawiadamia o zwołaniu pierwszej sesji nowo wybranej Rady Gminy Legnickie Pole w celu złożenia ślubowania przez radnych. Sesja odbędzie się w dniu 2 grudnia 2014r. o godzinie 1300 w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu przy pl. Benedyktynów nr 7.

Czytaj więcej: I Sesja Rady Gminy Legnickie Pole kadencji 2014-2018

Konsultacje społeczne LGOF

Image
Zapraszam do udziału w konsultacjach społecznych projektu wytycznych rozwoju zintegrowanego systemu transportu w Legnicko – Głogowskim Obszarze Funkcjonalnym, opracowanych w ramach projektu pn. „Zintegrowany system powiązań miast w Legnicko – Głogowskim Obszarze Funkcjonalnym (LGOF)”, które odbędą się 18 grudnia 2014, o godz. 1000 w Hotelu Arkadia, ul. Gliwicka 6, Legnica.
Celem spotkania jest poznanie opinii oraz zebranie uwag i wniosków dotyczących projektu wytycznych zintegrowanego systemu transportu. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną:
  • wariantowe multimodalne sieci transportowe opracowane dla obszaru LGOF,
  • prognozy ruchu dla 2020 i 2030 roku,
  • projekt wytycznych rozwoju zintegrowanego systemu transportu.

Czytaj więcej: Konsultacje społeczne LGOF

Uroczysta Sesja Rady Gminy Legnickie Pole

ImageW dniu 14 listopada Jego Ekscelencja Ks. Biskup dr Stefan Cichy został pierwszym Honorowym Obywatelem Gminy Legnickie Pole. Decyzję o przyznaniu wyróżnienia podjęła jednogłośnie uchwałą Rada Gminy Legnickie Pole. Jego zasługi dla Legnickiego Pola są nieocenione. Dzięki zaangażowaniu Biskupa Seniora oraz Jego wielkiej pomocy i przychylności, po kilku latach starań Kościół Parafialny p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu podniesiony został do godności Bazyliki Mniejszej. Historyczną dla Legnickiego Pola decyzję Papieża Franciszka ogłoszono w dniu 15 czerwca 2014r. podczas dorocznych uroczystości związanych z Diecezjalną Pielgrzymką Służb Mundurowych. Biskup Stefan Cichy jest honorowym obywatelem Jeleniej Góry, Legnicy a od tego miesiąca również Legnickiego Pola.

Czytaj więcej: Uroczysta Sesja Rady Gminy Legnickie Pole

Rada Gminy Legnickie Pole. VII Kadencja.

ImageTerytorialna Komisja Wyborcza w Legnickim Polu zakończyła pracę w dniu wczorajszym. Przewodniczący Komisji Dariusz Mendryk wraz z Pełnomocnikiem Krajowego Biura Wyborczego - Krzysztofem Duszkiewiczem dostarczyli sędziom niezbędne dokumenty oraz nośniki danych z wyborów w gminie. Sędziowie oraz pracownicy Biura Wyborczego przyjęli i zakceptowali dostarczone protokoły. Niestety z uwagi na awarię systemu informatycznego wspomagającego Platformę Wyborczą dokumenty były sporządzane ręcznie przez członków Gminnej Komisji Wyborczej. Na oficjalne wyniki wyborów, zatwierdzone przez PKW będziemy musieli jeszcze poczekać. Wstępnie możemy poinformować, iż w poszczególnych okręgach wyborczych w Gminie Legnickie Pole dokonano wyboru następujących Radnych Rady Gminy Legnickie Pole:

Czytaj więcej: Rada Gminy Legnickie Pole. VII Kadencja.

Aktualne informacje na temat jakości powietrza w Legnickim Polu