Pożegnanie Księdza Proboszcza
Utworzono: niedziela, 24, czerwiec 2018

Decyzją Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego proboszcz naszej parafii ks. Jan Dziewulski został odwołany z parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Na mocy biskupiego dekretu z dniem 25 czerwca został ustanowiony rezydentem w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie. Dekretem Biskupa Legnickiego został też odwołany dotychczasowy nasz rezydent ks. Maciej Józefowicz. Podczas niedzielnej Mszy św. (24.06.br) Henryk Babuśka, Władysława Sabat i Adam Babuśka w imieniu całej naszej miejscowości podziękowali ks. Janowi za pracę duszpasterską w naszej parafii i życzyli radosnego i owocnego posługiwania kapłańskiego w nowej parafii.
Nowym proboszczem w parafii Matki Bożej Częstochowskiej został mianowany ks. dr Dariusz Pudełko ze Snowidzy, a ks. Kamil Bulanda został wikariuszem w naszej parafii.
tekst i foto: Monika Łukaszów