Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W tym czasie bawią się nie tylko dzieci, ale i dorośli. To właśnie osobom dorosłym ogromną radość sprawia wcielanie się w różne postacie bajkowe i nie tylko. 11.02.2012 r. w Sali bankietowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu odbył się po raz II Bal Karnawałowy. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 2000. Te coroczne bale okazują się chwilami "szaleństwa" i paradą najbardziej wyszukanych strojów, jakie tylko można sobie wymyślić. Przebierają się nie tylko Panie, ale i Panowie. Ten rok był wyjątkowy, jeśli chodzi o pomysły.
https://archiwum.legnickiepole.pl/67-uncategorised/772-karnawas-w-legnickim-polu-52194814.html?print=1&tmpl=component#sigFreeId1b7ca54cb4