Przed południem, w czwartek 26 stycznia, rozległa się syrena alarmowa w Legnickim Polu. Okazało się, że w centrum miejscowości zapalił się samochód osobowy. Do akcji gaśniczej zadysponowano dwie jednostki straży pożarnej. Jako pierwsza na miejscu zdarzenia pojawiła się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Legnickiego Pola, tuż za nią przybył samochód bojowy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 z Legnicy. Akcja gaśnicza przeprowadzona została wspólnie przez obie jednostki. Niestety polonez spłonął choć straty nie są wielkie. Zagrożeniem była znajdująca się w pojeździe instalacja gazowa.
https://archiwum.legnickiepole.pl/67-uncategorised/760-poiar-w-legnickim-polu.html?print=1&tmpl=component#sigFreeIdabce96f071