Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przyznał Gminie Legnickie Pole specjalną nagrodę pieniężną za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony przyrody i odtwarzania drzewostanu. Cieszy nas ta nagroda tym bardziej, iż jest to pierwsza i jedyna jak do tej pory nagroda tego rodzaju - stwierdza Wójt Gminy Aleksander Kostuń. Nagroda została przyznana m.in. za realizację w latach 2009-2010 nasadzeń drzewek z gatunku modrzew europejski. Drzewka były sukcesywnie nasadzane na terenie gminy, głównie na cmentarzach komunalnych, przy drogach transportu rolnego, oraz na zrekultywowanym wysypisku odpadów w Legnickim Polu.