Rozporządzeniem Wojewody Dolnośląskiego z dnia 13 grudnia 2011r. wprowadza się na Dolnym Śląsku zakaz używania wyrobów pirotechnicznych. Zakaz obowiązuje do dnia 29 stycznia 2012r. Wyjątek w ograniczeniu używania wyrobów pirotechnicznych stanowią dni 31 grudnia 2011r. oraz 1 stycznia 2012r. Używanie wyrobów pirotechnicznych w tych dwóch dniach może nastąpić jedynie z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego.
https://archiwum.legnickiepole.pl/67-uncategorised/731-zakaz-uiywania-wyrobirotechnicznych-52173378.html?print=1&tmpl=component#sigFreeIdc6eba0994e