Dobiegły końca prace związane z remontem budynku po byłej restauracji "Rycerska" w Legnickim Polu. Zaadoptowano wszystkie pomieszczenia na potrzeby Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu. Prace wykonywane były przez pracowników Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Obiekt od wielu lat nie był wykorzystany. Pomieszczenia były zawilgocone i zaniedbane. Nie było pomysłu jak obiekt zagospodarować - mówi Krzysztof Duszkiewicz - sekretarz gminy. Postanowiliśmy więc całe piętro przebudować i zaadoptować m.in. na bibliotekę, pracownię multimedialną oraz pomieszczenia biurowe - dodaje. Na sfinansowanie tego zadania Gmina Legnickie Pole pozyskała już 25 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich "Odnowa wsi dolnośląskiej". Na sfinalizowanie kolejnego etapu remontu pozyskamy kolejne 92 tys zł również z PROW-u "Odnowa i rozwój wsi".
https://archiwum.legnickiepole.pl/67-uncategorised/624-zakono-remont-bysej-restauracji-qrycerskaq.html?print=1&tmpl=component#sigFreeId25a6c02407