Nieprzewidziany atak zimy sparaliżował przed południem 3 maja 2011 roku wiele dróg na terenie Gminy Legnickie Pole. Mokry, ciężki śnieg powodował łamanie się całych konarów drzew. Drzewa zalegające na drogach powodowały utrudnienia komunikacyjne. W części Legnickiego Pola prądu nie było ponad 24 godziny. Podobnie kłopoty z dostarczeniem energii były w Bartoszowie, gdzie nie działało kilka przepompowni ścieków. Służby pogotowia energetycznego z uszkodzeniami walczyły do późnych godzin popołudniowych 4 maja. W związku z powstałym zagrożeniem w ruchu oraz łamiącymi się konarami drzew do akcji ratowniczej i zabezpieczeniowej zadysponowane zostały jednostki OSP z Legnickiego Pola i Taczalina.
https://archiwum.legnickiepole.pl/67-uncategorised/571-3-maja-w-pniegu.html?print=1&tmpl=component#sigFreeIdd207e59793