W Polsce, dnia 4 stycznia była możliwość obserwowania częściowego zaćmienia Słońca. W naszym regionie zaczęło się ono około godziny 807 i trwało do ok. 950. W tym czasie księżyc zasłonił tarczę słoneczną w 80 procentach. Jak widać na zdjęciach zrobionych przez Jerzego Barańskiego oraz Sławka Pieniasa, tarcza słoneczna przybrała kształt rogalika z rogami zwróconymi ku górze. To niebywała okazja, by w Legnickim Polu móc podziwiać jedno z ciekawszych zjawisk astronomicznych - stwierdza Jerzy Barański.
https://archiwum.legnickiepole.pl/67-uncategorised/510-zaenie-w-legnickim-polu.html?print=1&tmpl=component#sigFreeId43f9d6f29e