Rozporządzeniem Wojewody Dolnośląskiego z dnia 17 grudnia 2010r. wprowadza się na Dolnym Śląsku zakaz używania wyrobów pirotechnicznych. Zakaz obowiązuje do dnia 27 lutego 2011r. Wyjątek w ograniczeniu używania wyrobów pirotechnicznych stanowią dni 31 grudnia 2010r. oraz 1 stycznia 2011r. Używanie wyrobów pirotechnicznych w tych dwóch dniach może nastąpić jedynie z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego.
https://archiwum.legnickiepole.pl/67-uncategorised/508-zakaz-uiywania-wyrobirotechnicznych.html?print=1&tmpl=component#sigFreeIdc6eba0994e