Tradycją stała się wigilia dla osób starszych i samotnych organizowana przez Wójta Gminy Legnickie Pole Aleksandra Kostunia, przy udziale pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnickim Polu oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Podobnie jak w ostatnich dwóch latach, tak i w tym roku 21 grudnia o godz. 17:00 spotkały się osoby samotne i starsze przy wspólnym wigilijnym stole, by poczuć choć przez chwilę ciepło, radość i więź z drugim człowiekiem. Po życzeniach, które składali Wójt Gminy Aleksander Kostuń oraz wikariusz Parafii w Legnickim Polu ksiądz Marcin Kubów wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenie.