Gmina Legnickie Pole złożyła wniosek o dofinansowanie zadania polegającego między innymi na budowie boiska wielofunkcyjnego w Legnickim Polu. To kolejny przygotowany w tym roku wniosek. Prace przygotowawcze rozpoczęły się już w marcu tego roku, kiedy Gmina zleciła wykonanie proojektu i dokumentacji technicznej. Wniosek złożony został w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Planowane boisko wielofunkcyjne umiejscowione zostanie przy Zespole Szkół w Legnickim Polu, obok obecnie używanego boiska piłkarskiego. Dostępne będzie dla wszystkich mieszkańców Gminy Legnickie Pole, zwłaszcza tych najmłodszych. Poza budową boiska planowany jest także remont basenu w Legnickim Polu, przejętego od Legnicy pod koniec pierwszej połowy bieżącego roku.