Nowa aleja

ImageCmentarz komunalny w Legnickim Polu każdego roku zmienia swoje oblicze. W tym roku został znacznie powiększony, pojawiło się nowe ogrodzenie. Poszerzono parking. Przed uroczystością Wszystkich Świętych zaś wybudowano od głównego wejścia w kierunku kaplicy cmentarnej nową aleję. Została ona wybrukowana kostką. Dzięki temu, nawet podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, nie ma problemów z dostaniem się do kaplicy cmentarnej.
Wykonawcą prac budowlanych była firma: „WAK - POLBRUK BRUKARSTWO” Krzysztofa Wasilewskiego ze Skały. Prace prowadzone były bardzo profesjonalnie i w bardzo szybkim tempie. Efekt końcowy jest znakomity. Roboty zakończone zostały 28 października 2009 roku.
Wszystkie cmentarze komunalne na terenie Gminy Legnickie Pole porządkowane były przed uroczystością Wszystkich Świętych przez pracowników Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Legnickim Polu oraz pracowników interwencyjnych Urzędu Gminy. Ostatnie prace porządkowe, połączone z wywozem nieczystości, prowadzone były jeszcze w sobotę 31 października 2009 roku. Do pomocy w porządkowaniu cmentarza w Legnickim Polu włączyli się także uczniowie klas V i VI Zespołu Szkół w Legnickim Polu. Wraz ze swymi nauczycielami na prace porządkowe poświęcili dwie godziny lekcyjne w piątkowe przedpołudnie.

Aktualne informacje na temat jakości powietrza w Legnickim Polu