Złoty Kałamarz

ImageRozstrzygnięto Konkurs Ortograficzny o Złoty Kałamarz Sekretarza Gminy. Spośród 23 uczestników, którzy wzięli udział w turnieju wyłoniono 12 zwycięzców w dwóch kategoriach. Nagrody w postaci boomboxów, odtwarzaczy MP3, książek i albumów ufundowali Wójt Gminy oraz GOKiS. Atmosfera podczas konkursu była radosna choć tematyka podejmowana przez uczniów arcytrudna.
Konkurs odbył się w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu. Oprócz sporych emocji towarzyszących zmaganiom z trudną, ojczystą pisownią organizator konkursu zapewnił również wszystkim uczestnikom słodki poczęstunek. Dorota Anklewicz- Siczek - dyrektorka SP Bartoszów, a także Antonina Pielak oraz Anna Kowalska - polonistki z Zespołu Szkół w Legnickim Polu zaproszone zostały do prac w jury konkursu. Nie łatwo było wyłonić zwycięzcę choć sprawdzian było bardzo trudny. Dyktowanym tekstem okazała się być historia bitwy pod Legnicą, odczytana przez Sekretarza Gminy Krzysztofa Duszkiewicza, w której roiło się od interpunkcyjnych pułapek i ortograficznych zasadzek. Jak się później okazało nikt z uczestników konkursu nie napisał go bezbłędnie. Najlepszymi znawcami ortografii w gimnazjum okazali się:
  I miejsce - Patryk Skrzecz,
  II miejsce - Sandra Szłapa,
III miejsce - Monika Jung,
   IV miejsce -  Karolina Fassa,
       V miejsce - Damian Dziweńka,
VI miejsce - Agata Siuda.
W kategorii szkół podstawowych triumfowali:
      I miejsce - Katarzyna Tańczuk,
           II miejsce - Natalia Szenderowicz, 
III miejsce - Marcin Fassa, 
     IV miejsce - Konrad Skobelski
 V miejsce - Paweł Klimczak,
  VI miejsce - Violetta Tokarz.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom turnieju znakomitej znajomości zasad pisowni, interpunkcji i ortografii. Kolejny konkurs o Złoty Kałamarz Sekretarza już za rok.

Aktualne informacje na temat jakości powietrza w Legnickim Polu