Wójt Gminy po raz drugi uhonorował najzdolniejszych uczniów

P1011708„We Are The Champions” wielokrotnie rozbrzmiało echem w odświętnie udekorowanej sali GOKiS-u w Legnickim Polu podczas rozdania po raz drugi już w historii naszej gminy Stypendium Wójta Gminy Legnickie Pole.
We wtorek, 25 września Wójt Gminy Henryk Babuśka uhonorował najzdolniejszych uczniów z Naszej Gminy.
Stypendium przyznane zostało w czterech kategoriach: za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

- Jestem szczęśliwy, że w Naszej Gminie jest tylu uzdolnionych uczniów- mówił Wójt Gminy Henryk Babuśka. Takie cudowne i kreatywne dzieci powinny być nagradzane - stwierdza Wójt.

Stypendium Wójta Gminy Legnickie Pole za rok szkolny 2017/2018 otrzymało 38 stypendystów. Za wysokie wyniki w nauce uhonorowano 28 uczniów, za osiągnięcia naukowe uścisk dłoni otrzymało 10 młodych mieszkańców gminy. Wybitne osiągnięcia w sporcie uzyskało 11 uczniów, zmysł artystyczny natomiast posiada piątka uzdolnionych mieszkańców.

– Pragnę złożyć wyrazy uznania za trud włożony w wychowanie dzieci, żywiąc jednocześnie nadzieję, że Państwa pociechy będą na zawsze źródłem dumy i satysfakcji- zwrócił się Wójt do rodziców przybyłych na galę. – A Wam drogie dzieci z całego serca dziękuję za Wasz wysiłek, zaangażowanie i życzę dużo sukcesów, pomyślności oraz dalszego zapału i wytrwałości w nauce - kończy Wójt.

Wczorajsza uroczystość była dowodem, jak wielki potencjał drzemie w młodych mieszkańcach Gminy Legnickie Pole. W końcu Nasza Młodzież jest przyszłością całego narodu.