Warsztaty w warsztatach

wtz Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Legnickim Polu poza codziennymi zajęciami w pracowniach mają możliwość rozwijania swoich umiejętności oraz zdobywania nowych kwalifikacji. Już po raz kolejny jednostka miała przyjemność gościć Ewelinę Słowik z Pracowni „Cukier Puder”.

Dzięki uprzejmości właścicielki uczestnicy WTZ mogli ponownie zgłębiać wspaniałą sztukę cukiernictwa. Tematem przewodnim słodkich warsztatów tym razem były Święta Wielkanocne i słodkości z nimi związane. Uczestnicy wykonali serię nowoczesnych mazurków w ciekawych połączeniach smakowych, min. mazurek z ajerkoniakiem i czarną porzeczką oraz wielkanocne ciasteczka, które następnie udekorowali. Był to wspaniale spędzony czas owocujący w uśmiechy i słodki smak na ustach oraz nowe umiejętności.

To nie jedyne zajęcia, które odbywają się na terenie jednostki. Rozpoczął się już pierwszy z trzech planowanych kursów: Podstawy Tworzenia Biżuterii, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy. W trakcie zajęć poznano techniki wykorzystywane przy tworzeniu biżuterii tj. ceramika, filcowanie, shibori, batik, haft sutaszowy, wire wrapping i wykonano wiele wspaniałych ozdób takich jak kolczyki, naszyjniki czy wisiory.

Kurs trwał trzy dni i zakończył się rozdaniem certyfikatów potwierdzających uzyskanie nowych kwalifikacji. Wszyscy ze zniecierpliwieniem czekają na kolejny kurs kwalifikacyjny, który również będzie odbywał się na terenie jednostki, a dotyczyć będzie planowania i projektowania ogrodów.