Szczepienie przeciwko pneumokokom

pneumokokiDrodzy Rodzice i Opiekunowie!
Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. rodzice i opiekunowie prawni bedą mieli możliwość bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom.
Zaszczepione mogą zostać dzieci do ukończenia 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013-2016).
Warunkiem skorzystania z bezpłatnego szczepienia jest zakwalifikowanie dziecka do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r. 
Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne!
Osoby zainteresowane zaszczepieniem dziecka powinny zgłosić się w tej sprawie do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej! Szczepienia obejmują dzieci, które – po wcześniejszym umówieniu na wizytę szczepienną – zgłoszą się do lekarza do 20 kwietnia 2018 r.
Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki Synflorix zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 2 miesięcy. 
Pełen, dwudawkowy schemat szczepienia będzie realizowany od 20 marca 2018 r. do 29 czerwca 2018 r. przez przychodnie, które mają podpisany kontrakt z NFZ.
Aby móc zaszczepić dziecko należy skontaktować się ze swoją przychodnią (tam, gdzie złożona została deklaracja wyboru lekarza POZ) w sprawie terminu szczepienia. Informacji o szczepieniach udzielają również powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne.

Liczba szczepionek oraz czas akcji są ograniczone.

DOKUMENT.PDF